Odpowiedzi ekspertów na pytania pacjentów i lekarzy - Do kalkulatora FRAX mogę wstawić wartość BMD lub T-score. Wyniki wychodzą inne. Którą wartość lepiej podstawiać?
Szukaj   
osteoporoza.pl > FAQ > Odpowiedzi ekspertów na pytania pacjentów i lekarzy > Do kalkulatora FRAX mogę wstawić wartość BMD lub T-score. Wyniki wychodzą inne. Którą wartość lepiej podstawiać?

Utwórz PDF Email Drukuj

Do kalkulatora FRAX mogę wstawić wartość BMD lub T-score. Wyniki wychodzą inne. Którą wartość lepiej podstawiać?

Data dodania:
piątek, 05 lipca 2013

Odpowiedź

Różnice są niewielkie niezależnie co Pan poda. Jeśli poda Pan BMD to policzy T-score wg grupy kontrolnej, którą ma FRAX. Jeśli poda Pan T-score to odniesie się do grupy kontrolnej która jest w Pana aparacie. Bezpiecznie jest podać T-score ponieważ wtedy nie trzeba podawać jaki to jest aparat. Ale nie mam co do tego jednoznacznego zdania.
Oświadczenie:
Informacje w dziale pytania/odpowiedzi Portalu mają wartość informacyjną i nie powinny decydować o sposobie leczenia. Portal i odpowiadający nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki medyczne, które mogły by wynikać z udzielonej informacji. Decyzje terapeutyczne podejmuje lekarz prowadzący pacjenta.
© Polski Portal Osteoporozy 2003-2020.
portal@osteoporoza.pl - www.osteoporoza.pl