Odpowiedzi ekspertów na pytania pacjentów i lekarzy - Ostatnio na wykładzie Profesora Czerwińskiego usłyszałem, że podział na grupy ryzyka w populacji polskiej powinien być wyznaczony przez 5 i 10% a nie jak wcześniej proponowano 10 i 20%. Taki podział powoduje, że więcej pacjentów powinno być leczone. Czy dobrze zrozumiałem?
Szukaj   
osteoporoza.pl > FAQ > Odpowiedzi ekspertów na pytania pacjentów i lekarzy > Ostatnio na wykładzie Profesora Czerwińskiego usłyszałem, że podział na grupy ryzyka w populacji polskiej powinien być wyznaczony przez 5 i 10% a nie jak wcześniej proponowano 10 i 20%. Taki podział powoduje, że więcej pacjentów powinno być leczone. Czy dobrze zrozumiałem?

Utwórz PDF Email Drukuj

Ostatnio na wykładzie Profesora Czerwińskiego usłyszałem, że podział na grupy ryzyka w populacji polskiej powinien być wyznaczony przez 5 i 10% a nie jak wcześniej proponowano 10 i 20%. Taki podział powoduje, że więcej pacjentów powinno być leczone. Czy dobrze zrozumiałem?

Data dodania:
piątek, 05 lipca 2013

Odpowiedź

Na podstawie naszych badań prospektywnych dla populacji polskiej ryzyko jest w przedziale 5 - 10%
(publikacja na www.osteoporoza.pl). Obecnie tak jest w zaleceniach.
Przedział 10-20% jest charakterystyczny dla populacji zachodniej.
Oświadczenie:
Informacje w dziale pytania/odpowiedzi Portalu mają wartość informacyjną i nie powinny decydować o sposobie leczenia. Portal i odpowiadający nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki medyczne, które mogły by wynikać z udzielonej informacji. Decyzje terapeutyczne podejmuje lekarz prowadzący pacjenta.
© Polski Portal Osteoporozy 2003-2020.
portal@osteoporoza.pl - www.osteoporoza.pl