Dziś Światowy Dzień Osteoporozy!
Szukaj   
Dziś Światowy Dzień Osteoporozy! Drukuj Email
piątek, 20 października 2017 14:05
W związku z obchodami tegorocznego Dnia Osteoporozy International Osteoporosis Foundation wydało Kompendium wiedzy na temat tego schorzenia. Opracowanie zawiera wszystkie najważniejsze  informacje w zakresie epidemiologii i zapobiegania rozwojowi osteoporozy. 

Osteoporoza i związane z nią złamania niskoenergetyczne pozostają ogromnym zagrożeniem dla starzejącego się społeczeństwa. Wg statystyk złamaniem niskoenergetycznym  zagrożona jest co 3-cia kobieta i co 5-ty mężczyzny po 50 roku życia. Wychodząc naprzeciw problemowi na całym świecie tworzone są systemy wtórnej profilaktyki złamań oparte na koordynatorze. Także w Polsce, po sukcesie
Systemu Zapobiegania Złamaniom, podejmowane są kolejne próby wdrożenia podobnych rozwiązań. W dniu wczorajszym pojawiły się doniesienia o kontynuowaniu działań pod postacią programu opracowywanego przez zespół Kliniki i Polikliniki Reumatologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Zdrowia - więcej.

Światowy Dzień Osteoporozy to również wiele event'ów  na całym świecie. Pełną ich liste zobaczyć można pod adresem
www. Dzień ten jest okazją do licznych spotkań pacjentów z lekarzami oraz badań profilaktycznych tj. Dzień darmowych badań w Krakowskim Centrum Medycznym w Krakowie przy ulicy Mikołaja Kopernika 32. 

Zachęcamy do korzystania z materiałów promocyjnych przygotowanych z okazji Światowego Dnia Osteoporozy przez IOF -
więcej.


 
© Polski Portal Osteoporozy 2003-2020.
portal@osteoporoza.pl - www.osteoporoza.pl