World Osteoporosis Day - 20.10.2017
Szukaj   
World Osteoporosis Day - 20.10.2017 Drukuj Email
czwartek, 13 lipca 2017 08:14
Ruszyła kampania informacyjna Światowego Dnia Osteoporozy 2017. Hasło przewodnie kampanii podobnie jak w roku poprzednim brzmi: "Kochaj swoje kości - zadbaj o swoją przyszłość" (Love your bones: protect your future). 


Tegoroczna kampania skupia się między innymi na zależności pomiędzy zdrowiem kości a nowotworami, choobami otępiennymi (w tym chorobą Alzheimera) i reumatoidalnym zapaleniem stawów. 

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy zwracają uwagę jak wazna jest aktywność fizyczna dla zdrowych kości i mięśni i zachowania funkcjonalności w późniejszych latach życia. Obok ćwiczeń oporowych podkreslają oni znaczenie prawidłowej diety (w szczególności odpowiedniej podaży wapnia i witaminy D) i konieczność modyfikacji niekorzystnych nawyków zyciowych (palenie, nadużywanie alkoholu). Organizatorzy w swojej kampanii zachęcają odbiorców do kontaktu z lekarzem, celem profilaktycznego określenia ryzyka osteoporozy i złamania kości. 

W szczególności, przypominają autorzy kampanii, pamiętać nalezy o tym ze zdrowie naszych kości zaczyna się od najmłodszych lat dziecięcych. Wtedy też dieta i ćwiczenia mają ogromny wpływ na późniejszą podatność na złamania. 

Słowami prezesa International Osteoporosis Foundation Prof C. Coopera: 
"Osteoporoza nazywana jest pediatryczną chorobą z konsekwencjami geriatrycznymi..."

Więcej informacji oraz materiały (w języku angielskim) dostępne są pod adresem
www.
źródło: http://worldosteoporosisday.org/node/25
 
© Polski Portal Osteoporozy 2003-2020.
portal@osteoporoza.pl - www.osteoporoza.pl